Joonisfilm

Valmis EV100 filmi „Lotte ja kadunud lohed“ treiler

Valminud on esimene Eesti Vabariigi 100 filmiprogrammi kuuluva animaseikluse „Lotte ja kadunud lohed“ treiler. Järg armastatud koguperefilmide seeriale jõuab kinodesse üle Eesti 4. jaanuaril 2019.

„Koeratüdruk Lotte, kes on rõõmustanud suuri ja väikeseid vaatajaid filmides „Lotte reis Lõunamaale“, „Leiutajateküla Lotte“ ja „Lotte ja kuukivi saladus“, on viimaks tagasiteel publiku ette,“ sõnas Eesti Joonisfilmi produtsent Kalev Tamm.

EV100 filmiprogrammi ainus animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ esilinastub Eestis ja Lätis 4. jaanuaril 2019. Laiema rahvusvahelise kinopublikuni jõuab film 2019. aasta jooksul.

„Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul saab jätku armastatud kogupere seiklusfilmide sari,“ sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ üllatab lisaks põnevale süžeele ka uute tegelaskujudega,“ lisas Soe.

Kogupere seiklusfilmis „Lotte ja kadunud lohed“ saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused

„Lotte ja kadunud lohed“ valmib Eesti Joonisfilmi ja Läti stuudio Rija Films koostöös. Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Läti Rahvuslik Filmikeskus, Loov Euroopa MEDIA programm, Shortcut ja Eesti Rahvusringhääling.

Stsenaariumi autorid: Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk
Režissöörid: Janno Põldma ja Heiki Ernits
Kunstnik: Heiki Ernits
Helilooja: Sven Grünberg
Laulud: Sven Grünberg ja Renārs Kaupers
Peaosatäitjad: Evelin Võigemast, Helmi Tulev, Mait Malmsten, Elina Reinold ja Sepo Seeman
Heli: Horret Kuus
Produtsent: Kalev Tamm
Kaasprodutsent: Vilnis Kalnaellis

Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film

Filmi treiler:
https://vimeo.com/288709212
https://youtu.be/Y_nmkKSl0BE

“Lotte ja kadunud lohed” koduleht: https://www.joonisfilm.ee/filmid/lotte-ja-kadunud-lohed

Eesti Joonisfilm Facebookis: https://www.facebook.com/Joonisfilm/

Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari “Pank”. Lisainfo Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi kohta leiab www.ev100.ee/filmid.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lisainfot juubelisündmuste kohta leiab www.EV100.ee.

Pelicula

A modern theme for the film industry & video production

[instagram-feed feed=2]